כיצד לבחור מיטת טיפולים מתקפלת?

פורסם בתאריך 03/12/2017

רכישת מיטת טיפולים לשימוש מקצועי או ביתי אינה מסובכת אך מחייבת אותנו לענות למספר שאלות בכדי להקל עלינו את הבחירה. מאחר ומיטת טיפולים איכותית יכולה להחזיק מעמד מעל 20 שנה כדאי לחשוב היטב ולהתייעץ לפני הרכישה בכדי שתעשו את הבחירה הנכונה. נשמח לענות לכל השאלות שלכם במייל או בטלפון.

1. מיטה קבועה או מיטה מתקפלת?

מרבית המטפלים בוחרים במיטת טיפולים מתקפלת בגלל שהיא נוחה וקומפקטית וניתנת להעברה בקלות ממקום למקום. זו גם הבחירה המתבקשת לשימוש ביתי. מיטות נייחות שאינן מתקפלות נפוצות יותר בקליניקות, בתי חולים או למקומות שיש בהם חדרי טיפולים קבועים כגון בבתי מלון ומועדוני ספא. במאמר זה נדבר על המיטות המתקפלות.

2. מיטה מעץ או מיטה אלומיניום?

מיטות מתקפלות מיוצרות מעץ או מאלומיניום. מיטות אלומיניום קלות יותר ושוקלות בין 11-13 ק"ג. מיטות עץ כבדות ויציבות יותר ושוקלות 13-16 ק"ג.

מיטות מתקפלות מפלדה שהיו נפוצות פעם כבר אינן מקובלות כיום מפאת משקלן הרב- מעל 20 ק"ג.

מיטות עץ: אם אין צורך בניידות גבוהה זאת אומרת שהמטפל אינו הולך לביקורי בית עדיף לרכוש מיטת עץ. הן אמנם כבדות יותר אך הן יותר יציבות, בדרך כלל כוללות ריפוד עבה ואיכותי ולדעתנו הם גם יפות יותר. לחלק מהדגמים אחריות לכל החיים.

מיטות אלומיניום: אלו עדיפות כשיש צורך בניידות והמטפל מתכנן לעשות ביקורי בית. הבדל המשקל בינן לבין מיטות עץ שנע בין 3-5 ק"ג הוא משמעותי ביותר כשצריך לשאת את המיטה ממקום למקום. למיטות אלומיניום יקרות יותר יש גם כן יציבות טובה וריפוד איכותי ביותר המתוכנן מראש להפחית במשקל.

3. ריפוד?

איכות ועובי הריפוד היא בדרך כלל ביחס ישיר למחיר המיטה. למיטות זולות יש ריפוד דק של שכבת ספוג רך בעובי 4-5 ס"מ. למיטות יקרות יותר יש ריפוד עבה יותר מספוג בצפיפות בינונית בעובי 6-9 ס"מ. למיטות אלומיניום היקרות יותר יש ריפוד מיוחד הכולל שכבת ספוג קל וקשיח שמעליה שכבת ספוג רך יותר בעובי כולל של כ- 6 ס"מ כמו בדגם LUNA. שילוב זה של ספוגים נותן נוחות וקלות משקל. למיטות עץ היקרות יותר יש ריפוד עבה בעובי 7-8 ס"מ והוא רב-שכבתי וכולל בין 2-3 שכבות ספוג בצפיפות משתנה: קשה, בינוני ורך. שילוב זה של מספר שכבות ריפוד בצפיפות שונה יוצר את המזרון הנוח ביותר למטופל וגם למטפל, לדוגמה בדגמים: NEW AVALON, NEW SPIRIT.

4. רוחב המיטה?

באופן כללי עדיף לקנות מיטה רחבה ככל האפשר. הרוחב הסטנדטי במיטות של קלטבע הוא 77 ס"מ. זה הוא רוחב אופטימלי המשלב נוחות למטופלים וגם מאפשר גישה נוחה למטפל לכל איזורי הגוף של המטופל. מיטות רחבות יותר ברוחב 82 ס"מ מיועדות למטופלים בעל מבנה גוף רחב. ישנם גם מיטות רחבות במיוחד ברוחב 90 ס"מ שהן מתאימות למצבים בהם המטפל נדרש לעלות על המיטה יחד עם המטופל כגון במסג' תאילנדי. רוחב זה קיים לדוגמה בדגם NEW SPIRIT. 

מיטות צרות ברוחב 70 ס"מ ומטה היו נפוצות פעם אך הן לא מומלצות כיום אלא רק לשיטות טיפול ספציפיות כגון כירופרקטיקה שבהן יש צורך במיטות צרות במיוחד. 

5. שיטות טיפול?

למטפלים ברפלקסולוגיה או ברייקי או כל שיטת טיפול אחרת שעובד בישיבה בקצה המיטה עדיף לקנות מיטה עם קשתות המותקנות בקצה המיטה ומאפשרות הכנסת הרגליים מתחת למיטה וישיבה נוחה יותר בקצה המיטה, לדוגמה בדגמים: E2, NEW AVALON, NEW SPIRIT, LUNA

6. גב מתכוונן או מיטה ישרה?

מיטות עם גב מתכוונן מאפשרות להרים את חלק הגב של המיטה כך שהמטופל נמצא בתנוחה של חצי שכיבה-ישיבה. אפשרות זו חשובה מאוד לטיפולים בקוסמטיקה ולעיתים גם לטיפולי רפלקסולוגיה. למרבית הטיפולים האחרים מומלץ להסתפק במיטה ישרה. הגב המתכוונן מוסיף עוד 3-4 ק"ג למשקל המיטה ולכן לא מומלץ למטפלים שמחפשים מיטה ניידת. כמו כן, ככל שיש יותר חלקים במיטה כך האפשרות לרעשים ושיקשוקים במהלך הטיפול גדלה. בקיצור לא כדאי גב מתכוונן אלא אם חייבים.

7. אחריות?

למיטות פשוטות וזולות יותר בדרך כל יש אחריות לשנה. למיטות איכותיות יותר יש אחריות ל 5 שנים ולמיטות האיכותיות ביותר יש אחריות לכל החיים. האחריות מתייחסת לשילדה של המיטה בלבד ולא לריפוד או לאביזרים הנלווים. נושא האחריות הוא חשוב ביותר ויש לחשוב עליו בעת הרכישה מאחר ואם מיטת טיפולים נשברת הרבה פעמים היא לא ניתנת לתיקון ואם אין אחריות אז יש צורך לרכוש מיטה חדשה. למיטות עם אחריות יש חלקי חילוף, הן ניתנות לתיקון ואם לא ניתן לתקנן הן יוחלפו במיטות אחרות במסגרת האחריות. האחריות שהיצרן נותן למיטת הטיפול שלו מעידה באופן הברור ביותר על איכות המיטה והעמידות שלה לאורך זמן.

8. מחיר?

המחיר הוא פונקציה ישירה של איכות המיטה, הריפוד והאחריות. באופן כללי לשימוש ביתי או למטפלים שעובדים רק לעיתים רחוקות אפשר להסתפק במיטה זולה אך לשימוש מקצועי אינטנסיבי עדיף לבחור מיטה יקרה יותר עם אחריות מתמשכת. ככל שהמיטה יקרה יותר היא תהיה נוחה, יציבה ובעלת עמידות גדולה יותר לאורך זמן. למקומות בהם יש עומס טיפולים גבוה כגון מרכזי ספא, בתי מלון וקליניקות מומלץ לרכוש את המיטות היקרות ביותר.

נשמח לענות לשאלות נוספות ולייעץ בטלפון 04-9573373 או במייל kalteva@netvision.net.il